Strona główna Wiara Bliżej Boga Pewny w Bożym uchwycie David Wilkerson

Pewny w Bożym uchwycie David Wilkerson

770
0

„Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie o rozdwojonej duszy” (Jakuba 4:8).

To jest wielka obietnica o zwycięstwie nad wszelkim grzechem. Sam takiego zwycięstwa nie osiągniesz. Nie możesz oczyścić swoich rąk i swojego serca. Jakub mówi, „Jeżeli chcesz mieć czyste ręce i serce – jeżeli chcesz zwycięstwa nad poczuciem winy, pokusą i wszystkim, co wychodzi przeciwko tobie – musisz przybliżyć się do Boga i wierzyć, że On jest blisko ciebie.

Od tego wszystko zależy! Po prostu przybliż się do Boga i uwierz, że On jest blisko ciebie. Jeżeli to zrobisz, On pokona wszystkich wrogów w twoim ciele.

Może pytasz, „Jak mam przybliżyć się do Boga?” Odpowiedź jest dziecinnie prosta. Po prostu przychodź do Pana i rozmawiaj z Nim – kiedykolwiek, gdziekolwiek, przez cały dzień. W drodze do pracy, w pracy, wszędzie. Rozmawiaj z Nim i przybliż się w pełnym zaufaniu i wierze.

Wielka ewangelistka Kathryn Kuhlman zwykle pracowała siedemnaście godzin na dobę. Ja często zastanawiałem się, „Kiedy ona właściwie ma czas, by być sama w komorze modlitwy?” Potem zobaczyłem, że ona zawsze wydawała się rozmawiać z sobą. Ona się modliła! Modliła się, jadąc samochodem, schodami ruchomymi i wszędzie, gdzie była.

Pewnego dnia powiedziała do mnie, „Dawidzie, Biblia mówi, że mamy się modlić bez ustanku. Ja rozmawiam z Panem przez cały dzień, gdyż On jest dla mnie tak realny, jak ty. Jesteśmy przyjaciółmi.”

Drogi święty, Bóg jest zawsze dostępny. Ja wierzę w modlitwę w komorze, ale twoja komora może być wszędzie, gdzie zamkniesz się z Nim.

Rozmawiaj z Bogiem – praktykuj Jego bliskość – a On będzie czynił wielkie rzeczy dla ciebie. Odczujesz Jego uchwyt na twojej ręce w każdym czasie. Helleluja!

David Wilkerson (1931-2011)
 
Kliknij na link i słuchaj radia