Strona główna Wiara Bliżej Boga Niespokojny sen

Niespokojny sen

853
0

Co spędza ci sen z powiek? Ostatnio nie mogłam zasnąć, przewracając się na łóżku i próbując znaleźć rozwiązanie pewnego problemu. W końcu zaczęłam się denerwować, że niewystarczająco odpocznę i nie będę mogła poradzić sobie z wyzwaniami dnia!

Spokojnie się ułożę i zasnę, bo Ty sam, Panie, sprawiasz, że bezpiecznie mieszkam. Psalm 4:8

Czy brzmi to znajomo? Zaburzone relacje, niepewna przyszłość lub cokolwiek innego—wszyscy w jakimś momencie ulegamy zmartwieniom.

Gdy król Dawid pisał Psalm 4, był wyraźnie zrozpaczony. Ludzie niszczyli jego reputację bezzasadnymi oskarżeniami (w. 3). Niektórzy natomiast podważali jego kompetencje jako władcy (w. 7). Dawid prawdopodobnie czuł gniew z powodu niesprawiedliwego traktowania. Mógł oczywiście spędzać całe noce na rozpamiętywaniu. Czytamy jednak niezwykłe słowa: „Spokojnie się ułożę i zasnę.” (w. 9)

Charles Spurgeon wyjaśnia powyższy werset w piękny sposób: „Gdy [król Dawid] się położył . . ., oddał się w ręce kogoś innego; uczynił to w sposób pełny, gdyż zasnął wolny od zmartwień; była to ufność doskonała.”

Co zainspirowało go, by zaufać? Od samego początku miał pewność, że Bóg odpowie na jego modlitwy (w. 4). Był również pewien, że skoro Pan postanowił go miłować, w pełen miłości sposób zaspokoi również jego potrzeby.

Oby Bóg pomógł nam odpoczywać w Jego mocy i obecności, gdy grożą nam zmartwienia. Możemy „ułożyć się i zasnąć” w Jego suwerennych i miłujących ramionach.

źródło: codziennychleb.org

Kliknij na link i słuchaj radia