Zdolna giżycczanka zaprezentuje kolędy w pięknej, klimatycznej aranżacji w ramach swojej trasy koncertowej kolęd i pastorałek „Wśród nocnej ciszy”.

Kościół św. Ducha Pocieszyciela w Giżycku 12 stycznia (sobota) 2019 r. godzina 19:00

WSTĘP WOLNY

 

Violetta Brzezińska to jedną z najbardziej utalentowanych wokalistek młodego pokolenia. Emisji głosu uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej.

Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Wraz z debiutantami festiwalu opolskiego i Edytą Geppert wyruszyła do Izraela w celu nagrania programu kolędowego dla TVP2. Program został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 1995 roku. W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie „Premiery”, wykonując piosenkę pt „Szarości me”, którą specjalnie dla niej napisali J. Cygan i P. Rubik. Nagrała kilka piosenek do soundtracków takich filmów jak „Spona” ” Amok”, „ Towar”, „ Harry Potter i Czara Ognia”. Zaśpiewała na płycie „Trzeci wymiar” Roberta Jansona. Gościnnie zaśpiewała z popularnym brytyjskim artystą Chrisem de Burgh, ponadto z Januszem Bigdą, Krzysztofem Krawczykiem, Piotrem Rubikiem, Mariuszem Czajką, Magdą Anioł, a także z zespołami: Full Power Spirit , Triquetrą, chórem Voce Angeli,, TGD, De Mono.

W połowie grudnia 2009 roku ukazało się nowe wydawnictwo Violi Brzezińskiej. Jest to płyta kolędowa nagrana w duecie ze Sławkiem Kosińskim, gitarzystą na co dzień współpracującym m. in. z Urszulą oraz Ireną Jarocką. Płyta zawiera dziewięć pięknie zaaranżowanych i zaśpiewanych kolęd. Jest to produkcja wyjątkowa ze względu na swój liryczny klimat, który tworzą gitary akustyczna i klasyczna oraz ciepły wokal Violi.
Jak co roku na początku stycznia Viola w towarzystwie gitar akustycznych Michała Maliszewskiego (Viola Brzezińska, Vitamina) oraz Witka Górala (Antonina Krzysztoń, Bartek Jaskot) ruszają w trasę koncertową.

Kliknij na link i słuchaj radia