Casting Crowns – współcześni wykonawcy chrześcijańskiej muzyki rockowej, którzy zaczęli swoją działalność w 1999 roku. Liczba sprzedanych płyt zespołu przekroczyła 5 milionów i jest drugim zespołem w historii muzyki chrześcijańskiej, którego dwie pierwsze płyty okryły się platyną.


Grupa rozpoczęła działalność jako studencka grupa uwielbieniowa na Florydzie, prowadzona przez wokalistę, autora tekstów i pastora młodzieżowego Marka Hall’a. Po przeprowadzce do stanu Georgia i uzupełnieniu zespołu o gitarę basową, klawisze i akordeon oraz perkusję, szybko pojawiły się dwie płyty i obie spotkały się z bardzo dobrym odbiorem słuchaczy a także dwoma lokalnymi nagrodami GMA.

Tytułowy album „Casting Crowns” pojawił się w 2003 roku i już wkrótce okazał jednym z najszybciej sprzedających się albumów debiutanckich w historii muzyki chrześcijańskiej. „Lifesong” nastąpił jako kolejna płyta w 2005, debiutując na 9. miejscu Listy „Billboard”. Kolejna płyta „The Altar and the Door”, zadebiutowała już na 2. miejscu „Billboard’u” a po 10 tygodniach od daty ukazania się (sierpień 2007) otrzymała od RIAA status złotej.

Czwarta płyta zespołu „Until the Whole World Hears” ukazała się dwa lata później, debiutując na 4. miejscu i sprzedając się nakładem ponad 167,000 egzemplarzy już w pierwszym tygodniu sprzedaży. W ciągu kolejnych 4 tygodni płyta okryła się złotem. Lata 2011 – 2013 to kolejne single oraz płyta „Come to the Well”.

We wrześniu 2013 roku ukazał się pierwszy singiel „All You’ve Ever Wanted” z najnowszej produkcji zespołu – płyty „Thrive”, która w całości ukazała się 28 stycznia 2014 roku i w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się nakładem 43,000 płyt w pierwszym zaledwie tygodniu sprzedaży.

Na krążku:


1. Thrive
2. All You’ve Ever Wanted
3. Just Be Held
4. You Are the Only One
5. Broken Together
6. Love You with the Truth
7. This is Now
8. Dream for You
9. Follow Me
10. Heroes
11. House of Their Dreams
12. Waiting on the Night to Fall

Mark Hall sam tak opowiada o najnowszej produkcji: „W mojej służbie od lat opierałem się na Psalmie 1, pokazując jak wygląda wierzący. Jeśli więc nie zwracasz się do Słowa Bożego, żeby Jego moc mogła cię określić, wtedy ty sam określasz Boga przez pryzmat tego co czujesz i tego, co tobie wydaje się właściwe. Jeśli twoje trwanie w Nim można określić mianem to chcę ci powiedzieć, że nie jest to obraz jaki przedstawia Biblia. Bożym zamysłem nigdy nie było jedynie pozwolenie ci przetrwać. On postawił cię tutaj, żebyś obfitował, odnalazł i sięgnął po to, co Jezus przygotował dla ciebie jako prawdziwie wierzącego, żebyś zrozumiał i poznał samego Boga”.

 

Pop-up Player Example