Gdy opadły emocje…

Wczoraj w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej odbyła się impreza charytatywna z okazji przypadającego 4 kwietnia Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt. Imprezę przy pomocy licznych sponsorów zorganizowało Giżyckie Stowarzyszenie BRAT KOT, a całkowity dochód z licytacji i zbiórki do skarbonek zasilił budżet Programu Kociętnik.

Na prośbę o udział w święcie bezdomnych zwierząt odpowiedziały giżyckie przedszkola miejskie Nr 1 i 4, oraz niepubliczne: Bajka, Koralik, Krasnal i Promyk. Honorowym patronatem otoczyli imprezę Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz i Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, którzy także wzięli w niej udział i z zapałem licytowali vouchery tutejszych firm.

Dzieci tańczyły, śpiewały i grały w teatrzykach. Konferansjerką i licytacją zajął się z werwą i uśmiechem Wojciech Chodakowski. Kawiarnia Lawenda towarzyszyła imprezie prowadząc warsztat cukierniczy dla dzieci. Anna Miękina wyczarowała ogromne kolorowe mydlane bańki. Cztery harcerki z Giżyckiego Hufca zapewniały dzieciakom zemocjonowanym swoimi występami opiekę i zabawę do końca imprezy.

Powodzenie imprezy możliwe było dzięki sponsorom i darczyńcom. Zarówno wynajęcie sali – dziękujemy 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej! – jak obsługa techniczna (tu ukłony dla Jerzego Piekarskiego!), druk materiałów (plakatów, nalepek, druków, koszulek itd.) wykonany przez firmę Elstemp Bożenny Łoś Zajęckiej, prowadzenie, obsługę foto (dziękujemy Tomaszowi Karolskiemu), pokaz baniek, warsztaty cukiernicze Lawendy – wszystko BRAT KOT dostał od wymienionych instytucji i osób za darmo, z dobrego serca. Dodatkowo sponsorzy: firma Rodziewicz Ubezpieczenia i PHU Kaczmarczyk z tej okazji zasilili konto BRATA KOTA…

Wylicytowano: obraz „Budda” pędzla Ewy Najdenow, dwa pakiety zabiegów kosmetycznych z firmy Hair Fashion, dwa vouchery na kręgle w firmie Biłas i Synowie, tort – od Katarzyny Niewiadomskiej z Lawendy, zabieg pielęgnacyjny dla psa lub kota w firmie Milly Teresy Bełbot (naszej członkini i autorki całego przedsięwzięcia!), zestaw zdrowej żywności od Sklepu Newin, obiad rodzinny w „Jakubowej Chacie” w Rydzewie, zabieg kosmetyczny w firmie Afrodyta, kupony na zakupy w sklepie zoologiczno-akwarystycznym Zoosiak, zabieg pielęgnacyjny w firmie Magiczny Dotyk oraz kota-rękodzieło szefowej kociętnika Beaty Jabłońskiej. Występów było wiele i ostatecznie zabrakło czasu, żeby poprowadzić licytację do końca. Pozostały dary i vouchery, które – za zgodą darczyńców – zasilą kolejne bazarki internetowe BRATA KOTA. Mamy więc jeszcze fanty i vouchery Ośrodka Mazurskiego Okrągłe, Hotelu Tajty, Salonu Cosmetics, Sklepu zoologicznego Nimfa oraz Hurtowni Kwiatów Paula i kwiaciarni Znicz, a także kilka obrazów, piękny lichtarz i kota-poduszkę…

Impreza łącznie przyniosła Kociętnikowi pomoc wysokości 2318 zł. BRAT KOT dostał też w tym dniu dary rzeczowe, głównie w postaci karmy. Wartością trudną do przecenienia, jest okazana raz jeszcze gotowość giżyckiej społeczności do pomocy dla bezdomnych zwierząt, a zwłaszcza obserwowane przez nas z radością starania nauczycieli przedszkoli, by nowe pokolenie rosło z szacunkiem dla zwierząt.

źródło: Maria Borkowska / facebook / Stowarzyszenie Brat Kot

fot. Tomasz Karolski / facebook /

By | 2018-04-17T12:29:49+00:00 Kwiecień 17th, 2018|Categories: O tym się mówi w Giżycku|0 Comments

Leave A Comment